HomeДЕНЕШНАСкопјеИзгоре сендвичарата Жан Мари во Тафталиџе

Изгоре сендвичарата Жан Мари во Тафталиџе

Избувна пожар во сендвичарата Жан Мари во скопско Тафталиџе. Според информациите на Позитив.мк пожарот избувнал од оџакот, а потоа брзо се проширил на останатиот дел. Очевидците велат дека за само 5 минути изгорела целата сендвичара. Благодарение на брзата интервенција на противпожарната служба, спасени се соседните трафики. За среќа нема повредени и причинета е само материјална штета.
pozar1nov

pozar2nov

pozar4nov

pozar6nov

pozar7nov

pozar8nov

pozar9nov

pozar10novpozarnov

Фото:Методи Здравев/Позитив.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com