Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионИзгоре автобус на „Ниш експрес“ на автопат

Изгоре автобус на „Ниш експрес“ на автопат

Изгоре автобус на „Ниш експрес“ кој сообраќал на линијата Скопје – Белград вчера напладне. Несреќата се случила на вчера напладне, кога се запалила гума, а потоа дошло до експлозија. Автобусот бил на лентата за запирање, а сите 26 патници биле претходно излезени и никој не е повреден.

Фото: Милица Ивановиќ/Блиц