HomeДЕНЕШНАСкопјеИзбувна пожар во зграда на булевар „Октомвриска револуција“, нема информации за повредени лица

Избувна пожар во зграда на булевар „Октомвриска револуција“, нема информации за повредени лица

Утрово околу 9 часот случаен минувач пријавил пожар кој избувнал на 10-тиот спрат од зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ во Карпош.

Според информациите од полицијата и противпожарните екипи, пожарот е локализиран но засега нема информации за евентуално повредени лица, како и за причините за избувнување на истиот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com