HomeФЕР ПЛЕЈФудбалИвановиќ добил повик од соништата, потпишува за Барселона?!

Ивановиќ добил повик од соништата, потпишува за Барселона?!

Wales' Gareth Bale scores his side's first goal of the game during the 2018 World Cup Group D qualifying soccer match between Wales and Serbia,  at the Cardiff City Stadium in Cardiff, Wales, Saturday, Nov. 12, 2016. (Nick Potts/PA via AP)

Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, српскиот репрезентативец Бранислав Ивановиќ добил повик од Барселона да се пресели на „Камп Ноу“ уште оваа зима. Барселона интензивно бара замена за Алеиш Видал кој не е во плановите на Луис Енрике, а на листата се наоѓаат имиња на неколку фудбалери. Претходните неколку недели се споменуваа Лихштајнер, Кансело, Срна Де Шиљо, а од денес во приказната влегуваат и Виктор Мозес и Бранислав Ивановиќ.

Ивановиќ не е во првите планови на Антонио Конте, се пресели на клупата од кога Италијанецот заигра со тактика 3-4-3 и се чини дека за Србинот нема иднина во Лондон. Договорот со Барселона му истекува во јуни следната година, што значи дека за мали пари би можел да премине во редовите на Барселона и да го оствари трансферот на кариерата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com