Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионИванов изрази сочуство за трагедијата во Турција

Иванов изрази сочуство за трагедијата во Турција

Претседателот Ѓорге Иванов упати писмо до неговиот колега Реџеп Таип Ердоган со кое изразува жалење за денешната трагедија откако експлодира бомба на мирен протест во Анкара на кој се повикуваше прекин на насилството меѓу воените сили и Курдските сепаратисти. Иванов изрази сочуство во името на македонскиот народ и се упатува осуда на терористичките напади.