HomeДЕНЕШНАПолитикаИтна седница за преземање мерки за загадениот воздух побара општина Центар

Итна седница за преземање мерки за загадениот воздух побара општина Центар

Општина Центар ги повикува Владата и Град Скопје да свикаат итна вонредна седница за загадувањето во главниот град.

– Во моментов, меѓу другото и заради изборната кампања, очигледно не се презема ништо во однос на ова горливо прашање. Ваквиот однос е недозволив, бидејќи здравјето на граѓаните е поважно од се, а ситуацијата со загадувањето е неподнослива, се вели во соопштението од општина Центар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com