HomeДЕНЕШНАСветИталија: Тројца Албанци побегнале од затвор

Италија: Тројца Албанци побегнале од затвор

Тројца Абланци синоќа побегнале од затвор во Рим, пренесува агенцијата „АНСА“. Според соопштенијата на полицијата, бегалците споиле неколку чаршави и се спуштиле преку ѕидините на затворот недалеку од стражарската кула.

zatvor2

Еден од бегалците бил осуден поради убиство. Неговите парнери во бегството се нашле зад решетките поради соучество во убиство и организирање на проституција. Сите тројца се наоѓаат во затворот Ребибија, недалеку од Рим, префрлени од Камерин после земјотресот кој ја погоди централна Италија. Потрагата по бегалците е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com