Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСветИстрели во близина на Бодрум, една жртва, тројца повредени

Истрели во близина на Бодрум, една жртва, тројца повредени

Маскирано лице отвори оган врз група луѓе во хотел во близина на турското летувалиште Бодрум, тројца повредени, едно лице е убиено.

Маскираното лице пукало врз луѓето додека се одмарале во градината во еден хотел во реонот Датча, во близина на одморалиштето Бодрум на југозападот на Турција.

Убиено е едно лице, додека тројца се повредени, јавуваат медиумите. Полицијата трага по напаѓачот.