HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИсчезна 52-годишен маж од Велес

Исчезна 52-годишен маж од Велес

Уште едно лице е пријавено за исчезнато во полиција. Во 08 часот и 30 минути во Полицијата во Велес се јавил 85-годишниот П.К. и пријавил дека пред три дена околу 12 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син.

Се работи за 52-годишниот П.Д. по кој полицијата трага.

Извор: http://www.press24.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com