Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИнцидент на плоштадот Филип Втори – Прободено момче

Инцидент на плоштадот Филип Втори – Прободено момче

Вчера на плоштадот Филип Втори било прободено 22 годишно момче два пати во пределот на градниот кош. Нападнатото лице се движело со уште двајца кон стоковната куќа мост и тука дошло до немилиот инцидент кога го пресретнала поголема група, но нема информации зошто дошло до нападот. Од страна на Итна медицинска помош момчето е пренесено во Градската општа болница за укажување на лекарска помош. Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.