HomeРЕФЛЕКТОРФилмИнстаграм ја цензурира пресензуалната Моника Белучи

Инстаграм ја цензурира пресензуалната Моника Белучи

Италијанската актерска икона Моника Белучи и во петтата деценија од животот го воодушевува светот со својата женственост, сензуалност и совршена убавина. Тоа го истакна и во последната фотосесија за Paris Match магазинот, непосредно пред премиерата на новиот филм на Костурица „На млечниот пат“ кој дебитираше во Кан.

instagram-beluci

Сепак, нејзиното разголено издание во базен не го толерира Инстаграм кој наложи цензура на сликата. Реакциите се многу негативни бидејќи не гледаат причина за цензура на прекрасната Белучи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com