HomeАНТИСТРЕСШтосно(Видео) Индиски бизнисмен ја плати најскапата регистарска табличка

(Видео) Индиски бизнисмен ја плати најскапата регистарска табличка

registarska-tabl

Индиски бизнисмен, кој живее во Дубаи, на аукција во саботата плати над осум милиони евра за купување на регистарската табличка „број пет“.

– Обожувам да собирам едноставни регистарски таблички и многу сум горд што успеав да ја купам оваа со ознаката „Д5“, изјави бизнисменот Балвиндер Сахани.

Тој додал дека бил спремен да плати и повеќе пари и дека табличката му „паднала во око“.

– Јас досега собрав десет уникатни регистарски таблички и се надевам дека ќе ги има уште. Тоа е мојата страст. Оваа со бројот 5 ќе оди на еден од моите „Ролс Ројси“, рече тој.

Аукцијата на уникатни регистарски талички е хит меѓу богаташите во Обединетите Арапски Емирати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com