Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАИгор Џамбазов во болница, концертот одложен!

Игор Џамбазов во болница, концертот одложен!

igor jambazov

Концертот кој требаше да се одржи на 26 декември е одложен. Бидејќи Џамбазов е повторно во болница, вечерва на Фејсбук објави неговата колешка и пријателка Весна Петрушевска. Еве што напиша таа:

Почитувани другари и другарки,
и покрај огромната желба на нашиот драг омилен лик Игор Џамбазов да се одржи концертот на 26 декември, ја имам таа задача да ви објавам дека концертот ќе биде презакажан за 14.02.2016 поради влошената здравствена состојба на Игор кој утрово го однесовме во Филип Втори.
Тој инсистираше да ја тера приказната до крај, но ние како негови другари и семејство (Тони Михајловски,Тамара Тодевска ,Александра Јоревска ,Аце Трендафил ,Ботиљка ,маестро тато Александар Џамбазов ,сестра мила од Америка Тања Џамбазова ) едвај го убедивме да се одложи концертот упорно повторувајќи дека младите бендови многу вежбале и ќе се разочарале…
За оние кои купиле карти ќе важат за наредниот датум (14.02.2016),како и тоа дека сите купени билети може да се вратат онлајн или во Југотон со фискална сметка во следните 10 дена.
ЏАМБО ФЕСТИВАЛ ќе се одржи ,битката против турбофолкот продолжува.
Само Игор да ни е жив и здрав …….ве поздравува, живее за аплаузот кој вие му го давате безрезервно ……
Ви благодарам на разбирањето. Од името на Игор и неговото семејство, пријателите ……Со почит
Бејбимама“