Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАПолитикаИ Сител „блесна“ во боите на Шарената револуција

И Сител „блесна“ во боите на Шарената револуција

sitel vo boite na sarenata rev

Шарените револуционери по полноќ ја посетиле и Сител телевизија каде, како што може да се забележи од фотографиите на социјалните мрежи е фрлено боја на објектот каде е сместена.

Протестите на „Протестирам“ продолжија и вчеравечер како во главниот така и во другите градови ширум државата, повикувајќи на итно укинување на одлуката на претседателот Иванов да ги аболицира сите кои се опфатени од истрагата поради аферата Прислушување.

http://i1.wp.com/koalb.com/wp-content/uploads/2016/05/sitel_1464341436-5174659.jpg