HomeДЕНЕШНАРегионИ после Тито, Тито. Симболично одбележан Денот на младоста

И после Тито, Тито. Симболично одбележан Денот на младоста

По повод 25.мај, Денот на младоста кој се одбележува со прославата на роденденот на Јосип Броз Тито, се собраа голем број луѓе од разни краишта на Балканот и светот, за да му одадат почит.

Имено, овој пат прославата беше одбележана на многу креативен начин со помош на словенечкиот актер Иво Гондиќ. Тој денеска го глумеше Тито и со тоа стана вистинска атракција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com