HomeРЕФЛЕКТОРФилмИ Џони Деп во светот на Хари Потер

И Џони Деп во светот на Хари Потер

Актерот и миленикот на милиони луѓе ширум светот, Џони Деп, последен е во низата на големи ѕвезди кои ќе се појават во фантастичниот свет на Хари Потер, кој го замислила Џоана Ролинг. Ѕвездата од серијалот Пиратите од Карибите кратко ќе се појави во „Fantastic Beasts and Where to Find Them“, првиот дел од спинофот за Хари Потер, додека магичниот свет всушност ќе се појави во продолжението планирано за 2018 година.

Деп сигурно ќе има значајна улога рамо до рамо со Еди Редмејн, Колин Фарел и Кетрин Вотерсон.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com