HomeДЕНЕШНАПолитикаИ кампот во Струмица се растури

И кампот во Струмица се растури

Се растури и кампот во Струмица. Поддржувачите на владината коалиција кои два месеци кампираа во паркот во центарот, го растурија кампот и си заминаа. Ова следува откако пензионерите вчера побараа да се тргнат шаторите и да се ослободи малиот градски парк, од каде граѓани, но и советниците на ВМРО ДПМНЕ бараа оставка од градоначалникот Зоран Заев. Кампот во Струмица беше подигнат кон средината на мај веднаш по кампот на СДСМ пред Владата во Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com