HomeДЕНЕШНАИ денеска топло време

И денеска топло време

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 27 до 35 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до 14 и дневна до 34 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com