HomeДЕНЕШНАИ денеска променливо време…

И денеска променливо време…

meteo oblacno

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со краткотраен локален дожд, повеќе врнежи се очекуваат во југоисточниот дел на земјава. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com