HomeДЕНЕШНАРепубликаИ денеска нѐ очекува силно невреме

И денеска нѐ очекува силно невреме

Невреме со грмотевици најавуваат метеоролозите и за денеска. Во раните утрински часови нѐ очекува стабилно време со температурата од 13 степени целзијусови. Дождовите се најавени за попладневните часови со повремени грмотевици, а температурата ќе се искачи до 17-от степен.

Доцна вечерта врнежите ќе се локализират, а ќе има и значаен пад на температурата до 4-от степен

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com