Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХуманиот Бетмен загина на автопат

Хуманиот Бетмен загина на автопат

Леонард Робинсон или познат како хуманиот Бетмен го загуби животот во сообраќајна несреќа. Робинсон патувал со својот „Бетмобил“, црно Ламборџини кое застанало на најбрзата лента. Тој излегол да го провери моторот по што бил удрен од Toyota Camry, чиј возач пак, не е повреден.

betmen deca

Хуманиот Бетмен стана познат по тоа што во костум на суперхеројот посетуваше голем број на болни дечиња исполнувајќи им ги желбите да го сретнат омилениот лик. Робинсон за своите дела годишно трошеше околу 25 илјади долари од сопствените пари само за да изгледа автентично како Бетмен, патувајќи од болница до болница носејќи им радост на дечињата со тешки здравствени состојби.