HomeГИГА БАЈТСмартфонHuawei се поопасно му се заканува на Samsung

Huawei се поопасно му се заканува на Samsung

huawei-p9-again-richard-yu-1600

Huawei се повеќе му дише во врат на Samsung со можност да стане најуспешниот Android производител бидејќи за само 9 месеци од годинава испорачал дури 100 милиони смартфони и тоа добар дел од нив се во премиум класата со P9, Mate 8 и Honor 8 уредите кои се повредни и носат поголем профит.

За до крајот на годината Huawei ќе се потруди да продаде уште барем 25 милиони смартфони, а за тоа најверојатно ќе придонесе новиот Mate 9 смартфон кој ќе има две верзии од која едната со заоблен Edge дисплеј и многу моќен хардвер со дуо камера.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com