Wednesday, Apr 25, 2018
HomeГИГА БАЈТСмартфонHTC Aero ќе добие екстра голема верзија

HTC Aero ќе добие екстра голема верзија

HTC-One-M9-first

HTC е решен да се врати на патеките на успехот и во октомври да понуди нешто сосема ново по само половина година од пласманот на HTC One M9 кој има очајна слаба продажба и претставува голем финансиски неуспех. Затоа најпрво откривме за новиот HTC Aero како многу помоќен со нов дизајн, а сега дознаваме дека ќе има и втор модел кој ќе ја пополни потребата за голем дисплеј со дополнителни можности.

HTC One M9 prva

Според најновите информации HTC Aero Plus ќе располага со 5.7 инчен Quad HD дисплеј, 4 GB RAM, осум-јадрен Snapdragon 820 процесор, подобрена 20 мегапикселна камера, батерија со голем капацитет од 3500 mAh и најнова верзија на Android.

Извор: telefoni.mk