HomeГИГА БАЈТСмартфонHTC 10 mini доаѓа со уште помоќен процесор

HTC 10 mini доаѓа со уште помоќен процесор

Иако се уште не е излезен главниот модел на HTC 10 веќе се шпекулира дека истиот ќе добие мини верзија која ќе се појави на пазарот нешто подоцна кон септември. Според првичните информации HTC 10 Mini би работел со нов процесор во високата класа Snapdragon 823 со осум јадра,  4 GB RAM и 4.7 инчен HD дисплеј.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com