Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХорор приказна: Силувана Велешанка во Скопје – прво ја избањал, а потоа ја уништил

Хорор приказна: Силувана Велешанка во Скопје – прво ја избањал, а потоа ја уништил

siluvanjetrhb45y45y54y54y45y45y54

Во Општина Гази Баба вчера девојче А.А.(46) од с. Црешево-велешко, пријавило дека околу 16 часот во Скопје, додека чекала јавен сообраќаен превоз на „Бит Пазар“ и се доближило непознато лице и зантересирано ја прашал каде ќе оди. Девојчето одоговрило дека не се осеќа добро и дека планира да оди во наслеба Драчево, при што истоит се качил со неа во автобус.

Девојката слегла во с.Трубарево каде што живеел и „силувачот“, слегле заедно а подоцна типот ја натерал да се избања, а потоа физички ја нападнал барајќи од неа да прави секакви гнасотии, поточно се што ќе посакал. На крајот и го зелмобилниот телефон и со сила ја одвел до автобуската станица на постојката во с.Трубарево, по што девојката веднаш го пријавила случајот во полиција. По кратко време бил фатен и приведен лицето Ш.М.(32 ), а полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.