Wednesday, Apr 25, 2018
HomeРЕФЛЕКТОРФилмХоливудски актерки кои ја жртвуваа својата убавина за филмска улога

Холивудски актерки кои ја жртвуваа својата убавина за филмска улога

penelope kruz

Актерството е професија која што не бара само фасцинантна глума, туку понекогаш се бара и храброст за целосна промена на физичкиот изглед се со цел вистински да го доловат вистинскиот лик на гледачите. Кратење на косата, здебелување, слабеење, „остарување“ и на крајот изгледаат потполно различно.

Во оваа галерија се фотографии на дел од најхрабрите холивудски актерки кои се жртвувале за својата улога. Погледнете како тие изгледаат во вистинскиот живот, а како за улогата на дадениот филм.

holivudski akterki1
Синтија Никсон – Вивиан Беринг во Wit

holivudski akterki2
Марго Роби – Харли Квин во Suicide Squad

holivudski akterki3
Пенелопе Круз – Италија во Don’t Move

holivudski akterki4
Гвендолин Кристи – Бриен од Тарт во Game of Thrones

holivudski akterki5
Ен Хатаваеј – Фантин во Les Misérables

holivudski akterki6
Хелена Бохан Картер – вештерка во Big Fish

holivudski akterki7
Натали Портман – Иви Хамонд во V for Vendetta

holivudski akterki8
Кејт Винслет – Хана Шмитз во The Reader

holivudski akterki9
Америка Ферера – Бети Суарез во Uggly Betty

holivudski akterki10
Хилари Свонк – Меги Фицџералд во Million Dollar Baby