Monday, May 21, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФаулГвардиола одличен тенисер

Гвардиола одличен тенисер

guardiola

Пеп Гвардиола докажа дека не е само одличен тренер, него подеднакво добро се снаоѓа и на тениските терени. За време на турнирот во Хале тој размени неколку удари со освојувачот на турнирот Роџер Федерер. Она што ги остави сите вчудоневидени и со отворени усти беше потегот со кој шпанскиот стратег го освои поенот против швајцарецот. По овој потег можеби Гвардиола ќе добие понуда за да тренира некој од тенисерите.

https://www.youtube.com/watch?v=c45ed8ADW6w