HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГвардиола: Никогаш нема да го променам начинот на игра

Гвардиола: Никогаш нема да го променам начинот на игра

Последнот период многу се зборуваше околу препородот на Манчестер сити под водство на шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола.ити вчера, сепак, одигра без победник (1-1) со Евертон па веднаш тргнаа и критиките на сметка на Гвардиола. Навивачите се загрижени пред следниот меч во Лигата на шампионите, во кој „граѓаните“ ќе се сретнат со големата Барселона…

„Никогаш нема да го променам својот стил на игра. Зарем не гледате промена? Тоа е стил кој го практикувам веќе со години. Колку што гледам делува, па и понатака продолжувам во тој стил. Ништо нема да менувам поради никого. Па ќе видиме што ќе биде со Барселона“ – вели Пеп Гвардиола.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com