HomeДЕНЕШНАПолитикаГруевски на Facebook „отвори“ три странски инвестиции

Груевски на Facebook „отвори“ три странски инвестиции

Екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ користејќи ги социјалните мрежи повторно најави дека во земјава ќе влегле три странски компании, без притоа да даде повеќе детали за какви инвестиции станува збор, ниту пак кога тие ќе се реализираат.

– Одлична вест! Наскоро три инвестиции во три различни градови, Битола, Велес, Охрид и над 2500 нови работни места, напиша Груевски на Фејсбук.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com