HomeДЕНЕШНАРепубликаГрчки земјотрес ги потресе и гевгеличани

Грчки земјотрес ги потресе и гевгеличани

Македонија и поширокото соседство продолжуваат да се соочуваат со засилена сеизмичка активност и зачестени земјотреси. Овој пат, земјотрес во Грција во северниот дел со јачина од 4.4 според Рихтеровата сала беше почуствуван и во Гевгелија и околните месте околу 2:30 часот, доволно за да внесе вознемиреност, но без поголеми последици. Според сеизмолошките лаборатории епицентарот бил на длабочина од околу 2 километри и траел кратко.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com