Tuesday, Mar 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаГрк нападнат и ограбен во Битола

Грк нападнат и ограбен во Битола

Грчки државјанин вчера бил нападнат и ограбен од млади разбојници во Битола. Тие физички го совладале и под закана му ги одзеле мобилните телефони и паричникот, но потоа брзо биле пронајдени. Полицијата поднесе кривични пријави против битолчаните С.Т.(20) и А.Ф.(24) за сторено кривично дело разбојништво.