HomeДЕНЕШНАПолитикаГраѓаните утре ќе може да го разгледаат Собранието

Граѓаните утре ќе може да го разгледаат Собранието

parlament

Собранието на Република Македонија утре ќе биде отворено за посета од страна на граѓаните.

– Тоа претставува можност посетителите да ја разгледаат внатрешноста на зградата како значајно историско обележје на македонската државност и да добијат одговор на нивните прашања, соопштија од Собранието на Република Македонија.

Собранието, како што потсетува прес-службата, е отворено за посета секој последен петок во месецот, а заинтересираните граѓани потребно е да се пријават на телефон 02/3113-683 или на е-маил s.stamenkovska@sobranie.mk, најдоцна пет работни дена пред посетaта.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com