Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаГостивар: 15-годишно девојче исчезнало од својот дом

Гостивар: 15-годишно девојче исчезнало од својот дом

Вчера во полициската станица во Гостивар, 46-годишниот Т. Ј. пријавил за исчезнувањето на неговата 15-годишна ќерка.

Според неговата изјава, девојчето на 19-ти август заминало од домот во непознат правец и оттогаш не е видено.

Полицијата веднаш презема мерки за пронаоѓање на лицето.