Wednesday, Apr 18, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГолманот на Ден Хаг ги шокираше сите во 95 минута

Голманот на Ден Хаг ги шокираше сите во 95 минута

Мартин Хансен, голманот на Ден Хаг, прерасна во вистински херој откако во 95-тата минута постигна маестрален еврогол во стилот на Ибра со карате потег. Хансен со овој гол му денесе нерешен резултат на Ден Хаг од 2:2 против тимот на ПСВ Ајдховен. Во продолжение погледнете ја и оваа фудбалска мајсторија.