Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаГолф удри 10-годишно девојче

Голф удри 10-годишно девојче

gradska-1-

Вчера околу 17.00 часот во Скопје, на ул. „Адолф Цибороски“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „голф“ удрило во десетгодишно девојче од Скопје.

Таа со возило на Брза Помош била пренесена во градската општа болнива „Св.Наум Охридски“ каде и била констатирана тешка телесна повреда скршеница на лево рамо.