HomeДЕНЕШНАРепубликаГолемо мултимедијално шоу како круна на Караванот на слободата

Големо мултимедијално шоу како круна на Караванот на слободата

karavan-na-slobodata

Караванот на слободата ќе биде крунисан со голем мултимедијален спектакл на кој ќе настапат Тони Зен, Бени и Нон Стоп, Мугер Фугер, Лилит и Амон Мра, Шутка Рома Рап и Кристина Арнаудова, ќе се одржи утре (сабота, 1 октомври) со почеток од 20 часот на Јадран Сквер.

Покрај концертите на големите имиња од македонската сцена, со поетски перформанси ќе се појават Елена Пренџова, Дарко Лешоски, Дијана Тахири и Рина Јанкуловска.

Уметничката работилница на отворено со ликовните уметници Мирослав Стојановиќ – Шуки, Касиопеја Наумовска и Тома Димовски.

Караванот на слободата во изминатите три месеци одржа шест големи мултимедијални настани во Велес, Струмица, Кавадарци, Тетово, Куманово и Штип и посети повеќе од 40 општини во земјата, а тимовите на ЦИВИЛ беа во директна комуникација со илјадници граѓанки и граѓани.

Големото финале на Караванот на слободата е повеќе од концерт – се вели во ЦИВИЛ. Тоа е моќна порака на слободата во која, секој што ќе биде во публиката, ќе може да ја сподели. Ова е настан што не се пропушта!

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com