Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионГолема полициска акција на целата територија на Косово

Голема полициска акција на целата територија на Косово

Специјалното обвинителство на Косово почна да бара криминалци. Косовската полиција во соработка со европската мисија ЕУЛЕКС од утрово спроведуваат голема операција на целата територија на Косово, соопшти портпаролот на полицијата Баки Келјани.

Тој не соопшти детали поврзани со операцијата, но додаде дека таа е раководена од Специјалното обвинителство во Косово, а дека детали ќе бидат соопштени по завршување на операцијата.