HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГолем проблем за одбраната на Баерн Минхен

Голем проблем за одбраната на Баерн Минхен

458116_640

Шпанецот ќе мора да паузира. Дефанзивецот на Баерн Минхен Хави Мартинез ќе мора да паузира одредено време поради повреда на задната ложа. Се уште не е познато колку Шпанецот ќе отсуствува, но сигурно е дека ќе ги пропушти натпреварите на селекцијата на Шпанија со Италија и Албанија.

Оваа вест ја потврди фудбалската федерација на Шпанија со напомена дека Хави Мартинез повредата на задната ложа ја заработил на последниот натпревар против Келн. На тој натпревар покрај Мартинез и Ариен Робен повторно се повреди и му создаде нови главоболки на Анџелоти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com