HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГолем проблем за Борусија: Како ќе настапи утре без овие четворица фудбалери?

Голем проблем за Борусија: Како ќе настапи утре без овие четворица фудбалери?

Борусија од Менхенгладбах утре ќе му гостува на Селтик, а ќе настапи без голем број на клучни фудбалери поради се отсутни поради повреда. Од клубот потврдија, дека на утрешната средба меѓу Селтик и Борусија Менхенгладбах гостите пристигнуваат без четворица стандардни првотимци.

Станува збор за Торган Азар, Рафаел, Фабиљо, Џонсон и Андреас Кристенсен. Сите се моментално повредени, Кристенсен се повреди за време на натпреварот со Хамбург, додека Торган Азар и Рафаел тренираа, но не се доволно подготвени за да настапат на следниот натпревар. Натпреварот меѓу Селтик и Борусија се игра во среда со почеток од 20:45 часот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com