Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаГолем грабеж во Велес, украдени 2.5 милиони денари од банкомат

Голем грабеж во Велес, украдени 2.5 милиони денари од банкомат

bankomat 1

Утрово во 4:30 часот во СВР Велес е пријавено дека непознат сторител со употреба на сила и подесен алат насилно ја отворил влезната врата од трговски објект лоциран на улица „Благој Ѓорев“ бр 96 во Велес, влегол внатре и со употреба на сила и алат делувал на вратата од сефот од банкоматот сопственост на Комерцијална банка и одзел три касети во кои според пријавата од Комерцијална банка имало 2.535.500 денари.

Извршен е увид на лице место и се преземаат мерки за расветлување на случајот.