HomeДЕНЕШНАСветГо каснале отровни змии два пати во три дена!

Го каснале отровни змии два пати во три дена!

Австралијанец кој работел на чистење на дрва и растенија во државата Квинсленд во каснале отровни змии два пати во период од три дена. 18-Годишното момче во петокот било касното од змија додека сечел растенија на поле во општината Капела во таа североисточна австралиска држава, наведе хеликоптерската служба за спасување.

Откако му биле пружена помош се вратил да работи на истото поле, а во неделата повторно го каснала змија на неговата лева рака. Хеликоптер со доктор и болничар го однел до 300 километри оддалечената болница „Макеј“ поради второто каснување од змија, стои во соопштението.

„Ова е неверојатно несреќно момче, не зборуваше многу, најверојатно поради големите болки кои ги имаше кога пристигна во болницата во неделата“, стои во соопштението.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com