HomeДЕНЕШНАРепубликаГи испрскал со бензин и им се заканил дека ќе ги запали – драма во Скопје

Ги испрскал со бензин и им се заканил дека ќе ги запали – драма во Скопје

Вчера попладне, околу 16:40 часот, Ш.М. и А.Н. пријавиле дека на ул. „474“ во Скопје, додека извршувале градежни работи, непознато машко лице ги испрскало со бензин и им се заканило дека ќе ги запали со запалка по што го напуштило местото на настанот.

Се преземат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com