HomeДЕНЕШНАСветГерманија: Пукање во Дуерен, блокиран дел од градот

Германија: Пукање во Дуерен, блокиран дел од градот

59378023057fa32f58752e161487802_v4_big

Во центарот на градот Дуерен во северозападна Германија дошло до пукање, објавија германските медиуми. На местото на инцидентот се присутни полицајци во голем број и бил блокиран стариот дел од градот. Според соопштението од полицијата, до пукање дошло во еден фризерски салон.

„Беше испукан најмалку еден куршум“, изјави портпаролката на полицијата за новинарите, додавајќи дека уште не знае дали во овој инцидент имало жртви. Германскиот магазин „Фокус“ дека еден маж се сокрил во стан недалеку од местото на настанот и дека е возможно да држи заложници.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com