HomeДЕНЕШНАПолитикаГерилци од СДСМ со „слатка“ порака до Груевски

Герилци од СДСМ со „слатка“ порака до Груевски

Младинската организација на СДСМ смета дека поставувањето на импровизиран банер на надвозникот во Црниче во близина на домот на Никола Груевски е врвот на герилското политичко делување, но добро е барем се потрудиле нешто да направат.
sdsm banerНа банерот е поставена пораката „Никола повеќе не си премиер, со љубов од СДСМ“ потсетувајќи го претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дека си поднесе оставка но, и понатаму е алфа и омега на политичката сцена и не се откажува од сите промотивни активности со тивка и прикриена предизборна кампања.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com