Tuesday, Mar 31, 2020
HomeДЕНЕШНАРегионФото: Словенија во шок – Загинаа фудбалери на Марибор

Фото: Словенија во шок – Загинаа фудбалери на Марибор

fudbaleri soob slovenija

Две лица загинаа, едно се бори за живот, а друго е полесно повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во Марибор. Како што пренесуваат медиумите во Словенија, оваа несреќа се случила откако автомобил кој што се движел со преголема брзина удрил директно во семафор.
fudbaleri soob slovenija 2
Во автомобилот се наоѓале четири лица. Словенечката полиција потврди дека во автомобилот биле фудбалери на Марибор кои настапуваат во Б тимот. Тие се враќале од тренинг. Оваа вест го потресе клубот, а нивните соиграчи се и понатаму во голем шок.
fudbaleri soob slovenija 1

fudbaleri soob slovenija 3