HomeФЕР ПЛЕЈФудбалФото: Промовирани новите дресови на македонските фудбалери, како ви се допаѓаат

Фото: Промовирани новите дресови на македонските фудбалери, како ви се допаѓаат

ffmnovi-dresovi-2_jpg

ФФМ ги промовираше новите дресови со кои ќе настапуваат македонските фудбалери во претстојните квалификации за светското првенство кое ќе се одржи во Русија во 2018-та.

ffmnovi-dresovi-4_jpg

Воведени се две верзии на дресовите со препознатливата црвена боја, како и резервната варијанта во бела и боја.

ffmnovi-dresovi-3_jpg

Од знакчето на ФФМ се шират зраци како од сонце. Голманите исто така ќе настап со две верзии на дресот, од кои едната е традиционална жолта, а втората е сина.

ffmnovi-dresovi-5_jpg

Утре Македонија го пречекува Израел, а потоа во недела ќе се соочи против фудбалскиот гигант Италија како голема атракција за гледачите на Националната арена Филип Втори.

ffmnovi-dresovi-1_jpg

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com