Friday, Mar 23, 2018
HomeАЈНШТАЈНИЈААтласФото: Огромна ајкула уловена во Австралија

Фото: Огромна ајкула уловена во Австралија

Огромна ајкула уловена во близина на Нов Јужен Велс. Фотографиите на џиновската ајкула уловена во Австралија за кратко време се проширија по социјалните мрежи, а според инфромациите, таа била уловена минатиот викенд.
ajkulaФотографиите ги објави Џеф Брукс кој тврди дека ајкулата долга шест метри била уловена по барање на властите бидејќи нападнала луѓе во близина на плажа. Во меѓувреме се јави и рибар по име Метју кој тврди дека тој е човекот што ја уловил ајкулата, како и дека во областа каде што е фатена видел и поголеми примероци.