Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеФото: Изгоре автомобил Фијат близу главна фонтана

Фото: Изгоре автомобил Фијат близу главна фонтана

Автомобил од марката Фијат изгоре близу главната фонтана во градски парк. Утрово околу 6 часот, едно противпожарно возило се бореше со огнот кој дивееше во возилото. Автомобилот е комплетно уништен, за среќа нема жртви. Пожарникарите кои ги затекнавме на терен велат дека причините за пожарот се уште не се познати, а кога тие стигнале на местото, возилото веќе било во пламен. Полицијата исто така беше на местото на несреќата и дополнително ќе ги утврдува причините.
gori1novo
gori2novo
gori4novo