Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеФото: „Гоце Делчев“ со последици од поројните дождови, студентите со нова мака

Фото: „Гоце Делчев“ со последици од поројните дождови, студентите со нова мака

Територијата на Република Македонија во изминативе денови беше зафатена од воздушна маса на пообилни врнежи од дожд, којa предизвика посериозни проблеми во студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје.
goce-poplava-4 goce-poplava-6По проблемот со кровната конструкција на градбата, сега студентите се соочуваат и со поплавени простории. Изреволтирани, бараат од надлежните институции да интервенираат што е можно побрзо бидејќи последиците можат да бидат катастрофални, со оглед на тоа што надоаѓа уште постудено време.

goce-poplava-3 goce-poplava-2 goce-poplava-1Фото: fakulteti.mk