HomeДЕНЕШНАСветФото: Го казниле зошто го возел „гневниот“ Трамп

Фото: Го казниле зошто го возел „гневниот“ Трамп

Возач во Вашингтон добил невообичаена сообраќајна казна, во обид да ја измами полицијата на автопат на лента на која е дозволено да се патува само со повеќе патници. Тој бил сам и на совозачкото седиште поставил исечена гневна глава на Доналд Трамп од картон, но сообраќајната полиција од Вашингтон која и ја објави сликата го казнила со 135 долари. Казната му е напишана бидејќи го прекршил правилото за возење на автопатот без совозач или други патници во посебната лента.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com